Сутерен.мк

Најголемото растение во светот

Најголемото познато растение на Земјата – морската трева, која е приближно три пати поголема од Менхетен…

Новак, вакцините и ние

Додека парно нема, дрмаат земјотреси, бројките со новозаразени и умирања од Ковид-19 вртоглаво растат, секојдневните потрепштини…

Теофил Панчиќ до Ѓоковиќ: Вакцинирај се, дечко!

Познатиот српски новинар, Теофил Панчиќ по повод случувањата со Новак Ѓоковиќ и неговото неизвесно учество на…

Ајкула уби момче во Австралија!

Нападот на ајкула од чии последици почина 20-годишно момче, се случил рано утринава на плажата Емералд,…

Божин Павловски: Македонија ја водат лоши луѓе

Основач е и долгогодишен уредник на издавачката куќа „Мисла“ во Скопје, а во 1992 година во…