Сутерен.мк

Џенаро Конталдо и Антонио Карлучо: Кралевите на италијанската кујна!

Старите пријатели Антонио Карлучо (1937) и Џенаро Конталдо (1949) го живеат врвот на својата слава. По…

Апдејт во париската Опера

Диригентот од Венецуела, Густаво Дудамел (40) ќе го наследи Швајцарецот Филип Жордеан, на местото музички директор…

Нова студија за анксиозноста и депресијата

Истражувачите од Институтот за медицински истражувања КИМР Бергхофер во Австралија идентификувале дури 509 гени кои се…

Победникот на Ворлд прес фото

Данскиот фотограф Мадс Нисен (1979-та) добитник е на главната награда на престижниот натпревар Ворлд прес фото…

Синиша Станковиќ: Фалбаџии

„Ко те кара нек ти пише пјесме” (Елвис Џ. Куртовиќ) Маалскиот Љубовџија, единствениот меѓу другарите кој…

Најтрагичниот датум во историјата

На денешен ден во 1452 година роден е Леонардо да Винчи, во 1923 – та инсулинот…

На ОнлиФанс се преселија и гатачите?!

Секогаш низ историјата кога луѓето чувствувале дека имаат малку или ни малку контрола над сопствениот живот…

Несекојдневна соработка!

Мик Џегер и Дејв Грол се здружија за да снимат сингл со наслов „Eazy Sleazy“… Како…

26 тези на Фројд

Колку што е беспрекорен човекот однадвор, толку повеќе демони има внатре… Не ги бираме случајно луѓето……

Contact Us