Сутерен.мк

Ова никогаш не треба да го правите во хотелска соба

Доктор Џејсон Синг е многу популарен на „ТикТок“, а неодамна ги предупредил сите патници дека треба…

Ни тие кои го развија, не знаат како ChatGPT работи

Иако алатките за вештачка интелигенција се повеќе се користат и се претставуваат како нешто што ќе…

Колку заработуваат порно актерките?

Надоместоците многу варираат од личност до личност во индустријата за забава за возрасни Актерката од филмовите…

Градови со најдобар квалитет на живот

Сè, од гастрономските понуди до стапките на криминал може да влијае на квалитетот на животот на…

Ибрахимовиќ: Јас сум доказ дека ништо не е невозможно

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ беше присутен на мечот меѓу Шведска и Србија и неговите сонародници му…

Племе добило интернет – сите се навлекле на порнографија

Племето Марубо, кое со векови живее во мали колиби покрај реката Итуи во Бразил, минатата година…

Медиумскиот тајкун се ожени по петти пат

Руперт Мардок се ожени по петти пат на церемонија во неговото калифорниско лозје. 93-годишниот Мардок вчера…

Мојот татко спие со ангелите

„Македоника литера“ деновиве го објави романот „Мојот татко спие со ангелите (мал воен дневник)“ на познатиот…

Златната палма ја доби „Анора“

Американскиот автор Шон Бејкер ја освои Златната палма за „Анора“, бурна романса меѓу сексуална работничка (Мики…