Сутерен.мк

Колкава ни е машкоста?

Конечно одговор на прашањето што сите не засега: која е просечната величина на пенисот на секоја…

Јусуф е попаметен од Ајнштајн и Хокинг

Јусуф Шах, 11-годишно момче од британскиот град Лидс постигнало повисок коефициент на интелигенција од двајца од…

На Сем Бенкмен-Фрид не може да му се верува

Како што се спушта прашината од една од најшокантните финансиски имплозии во историјата, една од клучните…

Амазон ќе отпушти 10 000 луѓе

Ова би било најголемото намалување на работна сила во историјата на компанијата и првенствено би влијаело…

Најследениот јутјубер има 111 милиони претплатници

Џими Доналдсон, којшто е познат како „MrBeast“ на Јутјуб, стана најпретплатениот создавач на оригинална содржина на…

Влечките на Стив Џобс продадени за над двесте илјади долари

Старите сандали/влечки на соосновачот на „Епл“, Стив Џобс беа продадени на јавната аукција „Икони и идоли:…

Обожователите му направија споменик на Маск

Најверните обожаватели на Илон Маск изработиле десет метри долг споменик посветен на нивниот херој, чија изработка…

Најтенкиот облакодер на светот

Завршен е „најтенкиот облакодер“ на светот. Има неверојатен висина-ширина во сооднос од 24 наспроти еден. Ова…

Банкси влезе во Украина

Банкси објави фотографии на својата страница на Инстаграм од уметничкото дело во Бородјанка, северозападно од главниот…