Сутерен.мк

Хемсворт ја изневерил Мајли со 14 жени

Новиот хит на американската пејачка Мајли Сајрус го залуде светот, а нејзините обожаватели го опсервираа спотот…

Талибанците направија “бетмобил”

Иако половина од населението е на раб на глад Авганистан се пофали дека направил свој прв…

Мачката која заработи 97 милиони долари

Пејачката Тејлор Свифт е меѓу најуспешните ѕвезди на денешницата, што по правило е и меѓу најбогатите…

Вевчански карневал 2023-та

Со традиционалното василичарско оро и палење на маските во Вевчани, попладнево заврши годинашното издание на Вевчански…

Откопани ноеви јајца стари 4 000 години

Осум јајца од ној за кои се верува дека се стари повеќе од 4.000 години се…

Најпознатата еротска спортска фотографија

Фиона Батлер Вокер наивно му позирала на своето тогашно момче, во 1976 година. Фотографијата е денес…

Викенд рецепт: Локум

Во овие тмурни и неизвесни времиња, развеселете си ја душичката со овој традиционален рецепт. Се прави…

Кому му стои подобро?

Понекогаш, намерно или случајно, некои познати дами на офцијални собиранки знаат да прошетаат во креација што…

Кој е вистинскиот автор зад мемоарите на принцот Хари?

Малку е да се каже дека книжевна (?) тема број еден на почетокот на 2023 е…