Сутерен.мк

Нео-торбата на Гучи

Новиот предмет на копнеж е чантата на Гучи. Суштината на овој модел е „куката“ што овозможува торбата да се трансформира со еден потег. Гучи е прогласен за најпопуларен бренд за…

НИЕ

Славниот јапонски чиз-кејк

Јапонскиот памук колач е еден од најпопуларните деликатеси деновиве на интернет, а се прави само од три состојки. Состојки 3 јајца 120 гр.бело чоколадо 120 гр. крем сирење Подготовка Растопете…

МАМАН

БОЛДИРАНО

Магдалена Андоновска: Јазикот коски нема, ама коски крши

Ја знаете онаа народната поговорка “Јазикот коски нема ама коски крши“? Верувам дека ја знаете. Многу често се употребува кога се опишува нечие јазично однесување, односно силината на искажаниот збор.…

ВИНТИЏ

Горан Стефановски: Еве ви – на!

Првичната идеја на вашиот новинар беше да се селектираат реплики од три негови драми („Јане Задрогаз“, „Лет во место“ и „Диво месо“) и тој, после години, да даде свој „одговор“…

Оливера Николова: Поезија се пишува и на „колено“, прозата е мака!

Авторката на култната книга за деца „Зоки Поки“ (и на уште 17 други книги за деца), неодамна ја објави својата седма книга за возрасни „Адамовото ребро“, За овој роман кој…

ДАРЛИНГ

Преценета девственост

Здраво дарлинг. Сметам дека имам многу сериозен проблем за моите 20 години. Бев во врска една година, бев премногу вљубена, прв дечко… Имав доста неквалитетна врска, мојот дечко доминираше, тој…