Сутерен.мк

И пак, од почеток се…

Почна школската година, келнерите се враќаат дома, Тошо Малерот влезе во екс – ЈУ легендите, Лего…

Кој народ што го нервира?

На Инстаграм профилот на далматински мапер се појави карта на Европа, која покажува што ги нервира…

Скопјанишчава одма носот го кревет

До денес бев Скопје, заинает на Скопјанишчава ама поарно да не одев. Ушче на првите семафори…

Како Гинтер ги обедини Србите

Австриска НВО бубашваба реши на денот на кој во Србија луѓето се сеќаваат на своите најмили…

По повод денов

Сеедно дали го славите Св. Трифун или Св. Валентин или пак и двата, денеска е добар…

Најважните моменти на Мундијалот

Светското првенство во фудбал во Катар помина, остана по него интернет публиката да се забавува…

Хрватите и Србите на нет

Бразилците беа главни фаворити на овој Мундијал, но си одат дома благодарение на Хрватите кои повторно…

Досетливост за паметење

Вели, народот што ги ставал кутиите од бомбоњери во регалите како украс, не може да пропадне.…

Брак бе, брак

Жената била во кревет со љубовникот кога го слушнала сопругот како ја отклучува вратата. – Да…