Сутерен.мк

Половни автомобили кои најмногу се исплатат

Просечниот нов автомобил во САД чини 45.106 долари и губи 12,8 отсто од вредноста по една…

Каде во Европа се возат најстари автомобили?

Деновиве масовно се препишува статистиката на АЦЕА, којашто покажува дека во моментов Грција има најстар возен…

Пат за безжично полнење на електрични автомобили

Германија работи на својот прв јавен пат кој ќе користи технологија за безжично полнење на електрични…

Ергелата на Федерер

Роџер Федерер му кажа дефинитивно збогум на тенисот, спортот кој му донесе слава и богатство, но…

Бугарски мајмунлаци

Како што јавуваат нивните портали, најнов „хит“ меѓу бугарските крадци е кражба на украински таблички. Затоа…

Колку заработуваат производителите на автомобили?

Повеќето производители на автомобили минатата година оствариле поголем профит споредбено само со година претходно, и покрај…

Новиот ФУВ

Првата официјална фотографија на првиот СУВ на Ферари наречен Purosangue предизвика многу внимание во светот! Дотолку…

Кои се најквалитетните автомобили?

Белгиската организација за заштита на потрошувачите “Тест Анакооп” спроведе големо европско истражување за квалитетот на автомобилите…

Наспијте се во порше!

Во Штутгард постои хотел во кој креветите не само што потсетуваат на автомобили, туку и направени…