Сутерен.мк

Кој е креатор на биткоинот?

Во твит Илон Маск сподели фотографија која сугерира дека псевдонимот Сатоши Накамото е едноставно комбинација од…

Креаторот на биткоинот е се побогат и се помистериозен!

Во средината на април, креаторот на мрежата Биткоин, Сатоши Накамото влезе во топ 20 најбогатите милијардери…