Сутерен.мк

МВР во трага на заканите за поставени бомби

Македонски државјани, стојат зад лажните дојави за поставени бомби кои со месеци пристигаа на електронските адреси…

Црна Гора откри кој стои зад лажните дојави за бомби

Црна Гора откри кој стои зад лажните дојави за бомби, поради кои учениците се префрлија на…

Во 15 средни училишта повторно закани со бомби

Директорите на скопските средни училишта се должни до крајот на првото полугодие да најдат начин да…

Ослободен уапсениот за „бомбите“

Од Обвинителството соопштија дека нема никаква поврзаност меѓу уапсениот Никола Николовски и алармите за бомби во…

Кој стои зад заканите со бомби?

Од веб-страница вечерва пишуваат дека осомничениот во врска со анонимните закани за поставени бомби во скопски…

Заканите со бомби треба да се сфатат сериозно!

Скопските средни училишта трет ден се мета на закани за поставени бомби, добиени по електронски пат.…

Магдалена Андоновска: Исвиркана вистина

Приказна за “девојката од разузнавањето“ беше многу оддамна, сепак таа се уште отвора многу прашања, и…