Сутерен.мк

Најдоброто од Венеција

На 79-от Меѓународен филмски фестивал во Венеција за најдобар филм е прогласен документарецот на Лаура Поитрас…

Кралицата е повеќе од жива

Моника Белучи (57) на Филмскиот фестивал во Венеција (31 август – 10 септрември) се појави да…

За Венеција и правосмукалките во облаци

• Во Денвер, во американската држава Колорадо, се уште е на сила законот со кој е…