Сутерен.мк

Зеленски: Светскиот поредок зависи од Украина

По ненајавената посета на американскиот претседател Џо Бајден на Киев, украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето…

Личност на годината според „Тајм“

Украинскиот претседател Володимир Зеленски е прогласен за личност на годината од страна на американскиот магазин на…

Зеленски стана лего коцка!

Во екот на руско-украинскиот конфликт, американската компанија за играчки „Ситизен брик“ смисли начин да собере пари…