Сутерен.мк

И пак, од почеток се…

Почна школската година, келнерите се враќаат дома, Тошо Малерот влезе во екс – ЈУ легендите, Лего…

Кој, колку лаже?

Кратко и јасно:

Печуански зодијак

Возвишеност на јагнето (Овен) Го краси претпазливост, егоцентричност, детсско однесување, претерана чувствителност, површност и премногу брз…

По повод денов

Сеедно дали го славите Св. Трифун или Св. Валентин или пак и двата, денеска е добар…

Најзлобните

Ништо без хороскопот наш, насушен…

Најважните моменти на Мундијалот

Светското првенство во фудбал во Катар помина, остана по него интернет публиката да се забавува…

Хрватите и Србите на нет

Бразилците беа главни фаворити на овој Мундијал, но си одат дома благодарение на Хрватите кои повторно…

Досетливост за паметење

Вели, народот што ги ставал кутиите од бомбоњери во регалите како украс, не може да пропадне.…

Брак бе, брак

Жената била во кревет со љубовникот кога го слушнала сопругот како ја отклучува вратата. – Да…