Сутерен.мк

Зеленски во „Вог“

Претседателот на Украина Володимир Зеленски и неговата сопруга Олена се на насловната страница на новото дигитално…

Зеленски на Преспа форумот

На Преспа форумот за дијалог, што од 16 до 18 јуни се одржува во Охрид на…

Колку чини отпорот?

Американскиот претседател Џо Бајден денеска вети 800 милиони долари воена помош за Украина, вклучувајќи „десетици хаубици,…