Сутерен.мк

Три децении во Чекална

Во центарот на Скопје е поставена „Чекална“ во која секој граѓанин може да седне на столче…

Во борбата против корупцијата македонските резултати се разочарувачки

Неопходни се проактивни истраги, ефикасност на обвинителството и борба против корупцијата на сите нивоа, вели евроамбасадорот…

Корупција во ЕУ парламентот

Белгиски судија подигна обвинение против четири лица осомничени дека примале пари и подароци од една земја…

Осуден наследникот на Самсунг!

Поради корупција и финансиска проневера наследникот на Самсунг, Ли Џеи – џонг, осуден е на двеипол…