Сутерен.мк

Венчаницата на летото

Францускиот дизајнер Жакумус се жени за две недели и тоа го најави на Инстаграм, поставувајќи го…

Носорог

Фејсбук с(р)еќавања… Немам тело за на плажа. Две ги имам, две. Не знам што сите запнале…

Ремек-дела инспирирани од летото

Едуард Мане, „Пловење“, 1874-та Клод Моне, „Прошетка по карпа во Порвил“, 1882-ра Жорж-Пјер Сера, „Капење кај…

Хит фризури за летово

Летото веќе зема замав и е вистинско време за промени. Ова е период на слобода и…

Маникир за ова лето

Францускиот маникир е дефинитивно класика во светот на убавината и модата, а неговата популарност опстанува со…

Старо-нови торби од Луј Витон

Познатите чанти LV Capucines неодамна беа претставени со летна кампања, чие заштитно лице е моделката Олимпија…

Солена лубеница

Доколку комбинацијата на лубеница и сол ви се чини необична, не сте единствени. Меѓутоа, тврдат големите…

Правење ништо

*Кога ќе ве побара некој на телефон и праша што правите, вие автоматски одговарате – „ништо.“…

Бранка Д. Најдовска: Може ли летувањето да не е кошмар?

Мал број на жени ја имаат таа привилегија да го доживеат годишниот одмор како уживање. Повеќето,…