Сутерен.мк

Најретката дива мачка на светот

Во Зоолошката градина Дартмур во Англија пристигна амурски леопард, најретката дива мачка во светот, која го…

Мачката која заработи 97 милиони долари

Пејачката Тејлор Свифт е меѓу најуспешните ѕвезди на денешницата, што по правило е и меѓу најбогатите…

Кучешки живот во Белата куќа

Новиот претседател на Сад се всели во Белата куќа со своето семејство и со двете кучиња…