Сутерен.мк

Мерилин Монро повторно вознемирува

Новиот филм на Нетфликс за Мерилин Монро, “Blonde” („Русокоса“) ги вознемири гледачите поради една сцена во…

М.М. не престанува да фасцинира

„Нетфликс“ го објави првиот трејлер од долгоочекуваниот биографски филм за Мерилин Монро насловен „Blonde“. Познатата актерка…

Кардашијанки немаат право на Мерилин

Американскиот моден дизајнер Боб Меки го дизајнираше култниот „гол“ фустан за Мерилин Монро во 1962 година,…

Да почитував правила, ништо не ќе направев!

Во очекување на биографскиот филм „Blonde“ во која Мерилин Монро ќе ја игра Ана де Армас,…