Сутерен.мк

Неизоставните модели на чанти

Хобо/Скитница Отсуството на крутата рамка овозможува удобност на носењето на овој модел преку рамото. Ги има…

Гламурот на Холивуд

Сјајот на церемонијата на доделувањето на Оскарите е повторно врвен, каков што беше пред пандемијата од…

Нова книга за Гучиеви

Речиси 27 години по убиството на нејзиниот татко Маурицио Гучи, неговата ќерка Алегра Гучи проговори за…

Розовиот Валентино

Дизајнерот на модната куќа „Валентино“, Пјерпаоло Пичоли, за сезоната есен-зима 2022/23 ја предложи колекцијата Valentino Pink…

Екслузивноста на Ели Сааб

На Модната недела во Париз, еден од највлијателните дизајнери на високата мода денес, Либанецот Ели Сааб,…

Деловниот изглед на Амал Клуни

Иако глобално стана позната откако се омажи за Џорџ Клуни, Амал и пред и потоа води…

Како да се облечете после 50-тата?

Навршените пет децении за многу жени се еднакво добредојдени како и сите други години, а тука…

Основи за професионален изглед

Начинот на кој се облекувате може да ги одреди односите што ги имате и како се…

Боите на следната пролет

Можеби е прерано да се размислува за куси пантолони и сандали, но тоа не значи дека…