Сутерен.мк

Мрежата 6Г е сто пати побрза од 5Г

Кина долго време ја тестира 6Г технологијата и мрежите кои ќе нудат нови услуги и брзини…

Паднаа Инстаграм и Фејсбук!

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм денеска попладне паднаа, а илјадници корисници ширум светот не можеле да…