Сутерен.мк

Љубовта на актерката и писателот

По несреќата во петокот, поранешната сопруга Падма Лакшми се огласи на Твитер со поддршка за Салман…

Робот нападна дете-шахист

Роботот програмиран да игра шах, во текот на шаховската партија на Отвореното првенство во Москва, му…

Украинската влада ја нападнаа хакери!

Неколку клучни веб-страници на украинската влада синоќа беа под голем хакерски напад, објавија украинските власти, а…

Ајкула уби момче во Австралија!

Нападот на ајкула од чии последици почина 20-годишно момче, се случил рано утринава на плажата Емералд,…

Менсон ќе и се предаде на полицијата

Пејачот Мерилин Менсон (52) ќе и се предаде на полицијата и ќе се соочи со обвиненијата…