Сутерен.мк

Почна Октоберфест

Пивото протече и милиони луѓе се собираат во главниот град на Баварија за да го прослават…

Октоберфест пак, откажан!

Најголемиот и најпознат светски фестивал на пивото Октоберфест, кој требаше да се одржи од 18 септември…