Сутерен.мк

Француска вакцина ефикасна и против омикрон

Француската фармацевтска компанија „Валнева“ соопшти дека прелиминарните резултати од студијата покажале дека три дози од нејзината…

Омикрон е најбрзиот вид на коронавирусот!

Сојот на коронавирусот – омикрон, кој се шири со брзина каква што светот не ја видел…

Кои се симптомите на омикрон?

Научниците посочуваат дека симптомите на омикрон се многу поблиску до оние на настинка од претходните варијанти…