Сутерен.мк

Заштита на најголемиот владетелски комплекс од дрвени палати

„Македоника литера“ деновиве ја публикуваше книгата „Заштита на историскиот град Пекинг: клучни термини“, во превод од…

Отворени 13-тите Параолимписки игри

Попладнево во Пекинг свечено се отворени 13-тите Параолимписките игри. Игрите за отворени ги прогласи претседателот на…

Ариведерчи Пекинг!

Вчера во Пекинг завршија 24-те Зимски олимписки игри (ЗОИ). Главниот град на Кина, влезе во историјата…

Најубавата на ЗОИ!

Холанѓанката Јута Лирдам на Олимписките игри во Пекинг се натпреварува во брзо лизгање и е една…

Од „Викторија сикрет“ до злато на ЗОИ!

Американката Ајлин Гу, освои злато за Кина во слободно скијање, на 24-тите Зимски олимписки игри во…