Сутерен.мк

Жената претприемничка нема поддршка

На женското претприемништво му треба поддршка од локалните заедници за да може да опстојува и да…

„Симон Визентал“ ја поддржа забраната на фашистички клубови

Центарот „Симон Визентал“ даде јавна поддршка за предлог-законот на пратеничката Рашела Мизрахи, кој предвидува да се…

Светските жени со поддршка на Иранките

Фанцуските актерки како Жулиет Бинош и Изабел Ипер си ги отсекоа косите во знак на поддршка…

Јасна Котеска: Уживај!

Во 2003 година Роман Абрамовиќ наеднаш ги купи Челзи, петтата (Пелорус) и шесттата (Ле Гранд Блеу)…

Џенифер Анистон ги поддржа Украинките

Американската актерка и продуцентка, Џенифер Анистон, на Меѓународниот ден на жената на својот Инстаграм профил ги…