Сутерен.мк

Почина највалканиот човек во светот

Иранецот Аму Хаџи, кого го нарекуваа „највалканиот човек во светот“, почина на 94-годишна возраст. Непопуларната титула…

Најубавите плажи на светот

Британскиот магазин „Гардијан“ состави листа на 40 најубави плажи за 2022 година, а меѓу нив е…

Фотографии на неделата

Донецк, Украина Бирмингем, Велика Британија Алберта, Канада Батрун, Либан Њујорк, САД Калифорнија, САД Сент Луис, Сенегал…

Најефтините земји за живот

Секако дека кога магазинот „Форбс“ ја правел листава не мислел на „цркавицата“ наречена плата што во…

Најживописните светски паркови

Централ парк, Њујорк Хајд парк, Лондон Ханганг парк, Сеул Грифит парк, Лос Анџелес Голден парк, Сан…

Најубавите острови во светот

Свети Вартоломеј, Мали Антили Бора Бора, Француска Полинезија Кејп Бретон, Канада Хвар, Хрватска Аруба, Кариби Искија,…

Каде да патувате сами?

Патувањето е обично активност што ја планираме барем со уште една личност или уште почесто, со…

Генијални реклами на постојки

Во пракса рекламите на автобуските постојки не се разликуваат многу од оние на билбордите меѓутоа, понекогаш…

Уличните фотографии на 2021-ва!

Фондацијата Street Photographers Foundation ги објави финалистите и победниците од својот годишен натпревар за најдобра улична…