Сутерен.мк

ТикТок тестира свој чет-бот

Кинеската платформа за видеа, ТикТок тестира чет-бот, наречен „Тако“ што ќе може да се користи како…

Доктор снимал пациенти и ги постирал на социјалните мрежи

Избркан е од работа анестезиологот кој на социјалната мрежа Тик Ток во живо снимаше пациенти и…

ТикТок е поопасен отколку што се мисли

Откако минатата година воведе услов за охрабрување на тинејџерите подобро да управуваат со времето на екранот,…

Америка ќе го забрани ТикТок

Одборот за надворешни работи на Претставничкиот дом на САД планира следниот месец да гласа за нацрт…

Гледајќи цртанки, станал милионер

Каби Ламе, 22-годишниот Сенегалец е најследениот тиктокер и заработува милиони На споменатата социјална мрежа веќе го…

Истрага против ТикТок

По истрагата за Инстаграм, која што покажа дека поради активностите на таа социјална мрежа младите запаѓаат…

Кои се најплатените тиктокери?

Ѕвездите на ТикТок можат да добијат и до половина милион долари за една објава, иако обично…

Најпосетуван сајт во 2021-ва е ТикТок!

ТикТок, платформата која само до пред неколку години не постоеше денес е на врвот по бројот…

Преку ТикТок помош за Васил Јанкула!

Триесетгодишниот Васил Јанкула, попознат како преспанскиот херој, заминува на втора операција во Србија, благодарение на хуманоста…