Сутерен.мк

Даден е рок за екстрадиција на Палчо од Турција

Министерот за правда Кренар Лога информира дека и денеска неофицијално комуницирале со колегите од Турција околу…

Писмото на Палевски

На денешната прес-конференција Викторија Аврамовска – Мадиќ, заменик министерката за правда, во одговор на новинарско прашање…

Мистериите околу бруталното злосторство

И покрај изобилството на информации, официјални и неофицијални, многу детали од ова брутално злосторство сè уште…

Возачот на Палевски до Турција доби 48-часовен притвор

Судија го прифати предлогот и определи мерка краткотраен притвор од 48 часа за С.Д. од Струмица,…

Започна постапката за екстрадиција на Палевски

Министерството за правда од надлежните турски власти побара Љупчо Палевски да биде задржан во притвор поради…