Сутерен.мк

Најбогатото дете во 2021-ва!

Принцезата Шарлот, шестгодишната ќерка на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ќе биде прогласена за најбогато дете…

Нобеловата за мир на новинарите!

Двајца новинари за борбата за заштита на слободата на говорот во услови на зголемена репресија против…

Објавена Нобеловата награда за литература

Нобеловата награда за литература оваа година му припадна на Абдулразак Гурнах, по потекло од Танзанија, а…

Какви ќе сме во 2021-ва?

Овен Постои голема веројатност слободните Овнови оваа година да стапат во брак. Другите знаци треба добро…