Сутерен.мк

Вселенска драма!

Руската вселенска агенција Роскосмос соопшти дека ја испраќа актерката Јулија Пересилд и режисерот Клим Шипенко на Меѓународната вселенска станица за да го снимат првиот филм во вселената.

Филмот со работен наслов „Предизвик“ е „вселенска драма“, а копродуцент е Димитри Рогозин, шефот на руската вселенска агенција.

Експедицијата ќе тргне на петти октомври 2021 година со леталото Сојуз МС – 19, од космодромот Бајконур, пренесуваат светските агенции.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *