Сутерен.мк

Екслузивноста на Ели Сааб

На Модната недела во Париз, еден од највлијателните дизајнери на високата мода денес, Либанецот Ели Сааб, ја претстави новата колекција за зима 2022/2023 година.

Неговата ревија е онаа која понуди најубави и најженствени парчиња кои се моќни и уникатни, но сепак, носливи и без многу ексцентричност.

Во моделите доминираат кадифето, светкавите детали, лелеавите наметки, ресите, цветниот дезен во виолетова, сина, зелена и црна боја.

Извор…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *