Сутерен.мк

Како да ги исчистите белите дробови?

Овој пијалак велат дека ги намалува последиците од пушењето цигари. Се зема по две лажички од овој природен напиток наутро на гладно и две лажички навечер после последниот оброк.

Состојки

2 мали лажички куркума
1 мал корен од ѓумбир
2 л. вода
400 гр. лук – исчистен и пресечен на четвртинки
400 гр. кафеав шеќер

Подготовка

Прво ставете ја водата да зоврие. Додате го шеќерот и останатите состојки. Оставете да се вари на потивок оган околу пет минути, потоа тргнете и оставете го да се олади на собна температура. Содржината чувајте ја во фрижидер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *