Сутерен.мк

Кој го насамари Безос?

Еден од најбогатите луѓе на светот Џеф Безос (59) очигледно не е добар познавач на виното, бидејќи на неодамнешната свршувачка со Лорен Санчез (53), бил измамен за цената.

Според претходните извештаи, за шише црвено вино „Dugat-PY Grand Cru“, основачот на „Амазон“ платил 4.285 долари, а сега сопственикот на угледен бутик со вина од Њујорк тврди дека Безос бил измамен бидејќи такви вина може да се најдат за 400 евра.

„Еве еден забавен факт – Џеф Безос знае помалку за вината од вас и ептен го измамија во Франција“, објавено е на страницата на Инстаграм на „Parcelle Wine“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *