Сутерен.мк

Лејди Гага е всушност, печурка!

Една од многуте личности која е фасцинирана од аутфитите на музичарката и актерка Лејди Гага е и Џо Браун, илустраторка и специјалист за печурки.

Браун неодамна на својот Твитер профил реши да ги спои своите „љубови“ на еден несекојдневен начин: ја спореди облеката на пејачката со различните видови печурки.

Нејзините фотографии набрзо станаа хит на оваа социјална мрежа.

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *