Сутерен.мк

Мет Гала, 2021-ва

Една од најпопуларните американски „паради на славните“ секако е Мет Гала што се одржува во првата недела на мај, во Музејот на модерна уметност во Њујорк!

Поради пандемијата со коронавирусот, манифестацијата беше прескокната лани, а оваа година се одржа синоќа, на 13 септември.

Повеќе на harpersbazaar.com…

Били Ајлиш, Оскар де ла Рента
Емили Блант, Миу Миу и Месика
Иман, Харис Рид
Кристен Стјуарт, Шанел
Лорд, Боде
Ријана, Баленсијага
Џенифер Лопез, Ралф Лорен
Серена Вилијамс, Гучи

Шерон Стоун, Том Браун

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *