Сутерен.мк

Најзначајните моменти на „убавина“ во 2021-ва!

Додека светот полека излегуваше од изолација (за деновиве пак, да влегува чекор по чекор), јавните личности се осмелија да експериментираат со својот изглед. За разлика од нив, домашните ни „елитни дами“ се уште се заглавени во натапираните прамени и испегланиот скалп. Како и да е, ова се дел од најосвежувачките изданија на некои од – светските –жени!

Ања Тејлор Џој со сирена фризурата:

Били Ајлиш со бојата на косата
Ема Корин со шишките а ла, Леонардо Ди Каприо
Бестрашната Енди Мекдауел
Иман на Мет Гала

Кејт Винслет во секоја секвенца во серијата „Мер од Истаун“

Киките на Наоми Осака
Маникирот и трепките на американските олимписки гимнастичарки
Меган Фокс и дечко и бе?!
Враќањето на фризурата „Рејчел“
Златната сенка на Аманда Горман

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *