Сутерен.мк

Од штала до луксузен дом!

На пазарот за недвижности во Англија се појавил интересен имот со куќа која порано била штала за коњи!

Станува збор за објект кој се наоѓа во село во Оксфордшир, опкружен со прекрасна природа.
Зад имотот се наоѓа голема градина, а имотот нуди простор за прошетка и уживање во природата. Се продава за 625 000 фунти.

Извор…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *