Сутерен.мк

Паднаа Инстаграм и Фејсбук!

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм денеска попладне паднаа, а илјадници корисници ширум светот не можеле да им пристапат!

Сличен проблем се појавил и кај корисниците на апликацијата Воцап, јавува Ројтерс.

Сајтот кој ја следи работата на социјалните мрежи Downdetector.com објави дека се забележани повеќе од дваесет илјади инциденти.

Први за проблемите пријавиле сопствениците на профили во Вашингтон во САД и Париз во Франција.

Претставниците на компанијата Фејсбук не одговарале на повиците на новинарите од Ројтерс.

One thought on “Паднаа Инстаграм и Фејсбук!

  1. Крајно време е да почнеме да си ги почитуваме страниците и на нашите луѓе, кои макотрпно се трудат да ги оддржуваат и да ни приредуваат убава содржина, и да стекнеме навика, коментари да им пишуваме под текстовите на нивните сраници (како на пример сега јас овде), а не на нивните фан страници на Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *