Сутерен.мк

Парис Хилтон ќе готви?!

Дека светов е ничкум, оддамна е јасно, а деновиве ни стигна и доказ плус: богатата наследничка на славните хотели ќе готви и тоа јавно?!

После речиси дваесет години откако Парис Хилтон стана светски позната преку реалното шоу „Едноставен живот“, се враќа на ТВ со емисија на Нетфликс.

Како што и самата најави на Инстаграм, во шест епизоди на серијата „Готвење со Парис“, таа ќе покажува „едноставни нови рецепти од нејзината кујна“.

Во емисиите ќе и гостуваат и ѕвезди од шоу бизнисот, а првата ќе се емитува на четврти август на Нетфликс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *