Сутерен.мк

По Охрид, свадба и во Чешме

По свадбата на брод во Охрид, НБА кошаркарот Чеди Осман и неговата сопруга, турската актерка Ебру Сахин, направија свадбена веселба и во Чешме, Турција.

На прославата имало и гости од Македонија.

Кошаркарот на „Кливленд кавалирс“, кој кариерата ја почна во  „Анадолу Ефес“, а во НБА заигра заедно со Леброн Џејмс, роден е во Охрид, каде што и живеел до своите четири години, од татко Турчин и мајка Србинка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *