Сутерен.мк

Се врати АББА!

Една од најпродаваните групи во историјата на музиката со четиристотини милиони продадени албуми на петти ноември ќе го објави албумот „Voyage“!

Легендарната шведска поп група АББА го сними албумот после четириесет години и следната година ќе одржи „холограмски“ концерт во Лондон.

Ова е нивно прво заедничко појавување на сцената од 1982 година, кога се распаднаа, а денеска ги претставија и двете нови песни – „I still have faith in you“ и „Don’t shut me down“ .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *