Сутерен.мк

Трајковски се јави на Фејсбук

Александар Трајковски со синоќешниот гол против Италија во 92 минута, во „своето“ Палермо и донесе триумф на Македонија во светскиот фудбал.

Нему му е ова 20-ти гол во националниот дрес и втор против Италија (во Торино кога одигравме 1-1).

Македонскиот репрезентативец се огласи попобедата со две пораки на фејсбук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *