Сутерен.мк

Патики за мрзеливи

Американската компанија Најк ги дизајнираше Flyease Go патиките, кои можете да ги облечете и соблечете, а…

Перформанс „9“

Во клубот „9“ во трговскиот центар „Беверли хилс“ во Капиштец, утре (вторник, 9.02.2021 г.) со почеток…

Откриен најмалиот влекач!

Научниците веруваат дека го откриле најмалиот влекач на светот – подврста на камелеонот и тоа во…

Продолжуваат исмејувањата со Трамп

Против поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, поведоа дисциплинска постапка и Здружението на американски телевизиски и…

Нова вакцина

Компанијата Џонсон & Џонсон на американската Агенција за храна и лекови и предала барање за одобрување…

„Манк“ најконкурентен за Златните глобуси

Холивудското здружение на странски новинари ги соопшти денеска имињата на номинираните за наградата Златен глобус, што…

Закажан првиот комерцијален лет во вселената

Приватната компанија Axiom Space изјави дека ќе го реализира првиот комерцијален лет на Меѓународната вселенска станица…

Навални, СЗО и Грета номинирани за Нобеловата за мир!

Рускиот опозиционер Алексеј Навални, Светската здравствена организација и климатската активистка Грета Тунберг се овогодинешните номинирани за…

Анистон ја стави Брнабиќ на стори!

Популарлната американска актерка Џенифер Анистон, ја стави денеска фотографијата на премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, на…