Сутерен.мк

Патарините со промет од 53 милиони евра, патиштата се уште лоши

Македонските патарини инкасирале над 53 милиони евра лани сума поголема за 6,6 милиони евра повеќе од…

МВР во трага на заканите за поставени бомби

Македонски државјани, стојат зад лажните дојави за поставени бомби кои со месеци пристигаа на електронските адреси…

Бугарите мора да ги признаат Македонците во Бугарија

Премиерот Димитар Ковачевски ги повика бугарските власти да го признаат правото на самоопределување на Македонците коишто…

Протест на вработени во културни институции

Незадоволни од ниските плати кои не ја надминуваат просечната, синдикални организации на вработени во Министерството за…

Керефекиите на Макрон

На видеото може да се види дека Макрон ненадејно ја спушта раката под маса среде полемиката,…

Само 169 македонски Бугари ќе гласаат на изборите во Бугарија

Најмногу македонски Бугари пријавени за гласање на вонредните парламентарни избори идната недела има во Кавадарци 42.…

Катанец за „Ванчо Михајлов“

Катанец и заклучени врати утринава на Бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола. На улицата во некогашнато…

Историска правна победа на Македонците во Грција

Грчкиот суд во Лерин го одобри постоењето на „Центарот за македонски јазик“ и ги отфрли тужбите…

На потерницата од Хаг, покрај Путин има и жена

Меѓународниот кривичен суд во Хаг издаде налог за апсење на претседателот Владимир Путин и Марија Лвова-Белова.…