Сутерен.мк

Револуционерно тестирање на вакцини за рак

Илјадници пациенти во Велика Британија се вклучени во државната здравствена шема за револуционерно тестирање на персонализирани…

Трамп ќе го прифати домашниот притвор, но не и јавноста

Доналд Трамп вели дека ќе ја прифати одлуката за домашен притвор или одење во затвор, откако…

Ни следи и друга пандемија

Од интервјуто на Џефри Сакс за Такер Карлсон, во кое зборуваат за Ковид пандемијата и и…

Поднесено обвинение за грабнување и свирепо убиство на Жежовски и Вања

Обвинителството поднесе обвинителен акт до Кривичен за соизвршителите на убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и…

Египќаните се обиделе хируршки да лечат рак пред 4.000 години

Откриените траги од исеченици, околу канцерогени лезии, на древен египетски череп сугерираат дека луѓето спроведувале операција…

Кои се најсиромашните држави во Европа?

Број 20: Литванија БДП по жител: 29.276 долари Литванија, признаена како Република Литванија, е држава лоцирана…

Дали инсектицидите и можат нешто на бубашвабата?

Домашната бубашваба (лебарка) еволуирала заедно со луѓето и нејзиното единствено природно живеалиште е во згради, канцеларии,…

Во кои европски држави политичарите имаат највисоки плати?

Илјада евра дневно е приходот на Претседателот на Европската комисија. Во една од европските земји, парламентарците…

Шокантна исповед на терорист на Хамас

Застрашувачките признанија доаѓаат два месеци откако Прамила Патен, специјалната претставничка на генералниот секретар на Обединетите нации…