Сутерен.мк

Прва турска актерка робот

Првата турска актерка робот наречена Ајпера ја доби и првата улога и веќе го потпиша договорот…

И Депардје обвинет за силување!

Францускиот актер Жерар Депардје обвинет е за силување, кое наводно го сторил летото во 2018 година…

Памела Андерсон се омажи во гумени чизми!

Актерката Памела Андерсон по шести пат ги положи брачните заклетви – овојпат за својот телохранител, Ден…

Биљана Србљановиќ: Силувањето – дел од традиционалната култура

Сексуалното насилство, а особено силувањето, со децении се претставува како речиси карикатурален чин. Силувачите се сметаат…

Милена Дравиќ: Дама под ембарго!

Кога ќе ја видите, првото чувство што го имате е она дека гледате во жив споменик.…

Амернис Нокшичи: Малограѓанштината секогаш се притресува!

На своите 23 години вели дека, ако не била актерка, ќе била амбасадор. Затоа што многу…

Снежана Стамеска: Оправдај се прво пред себе, после пред другите

На овој први јануари, актерката Снежана Стамеска ќе полни 65 години. Со почетокот на годината, ќе…

Љубица Гојковиќ: Женствената феминистка

Насред ноември, што по сите правила би требало да биде есенски, не поклопи снег. Вообичаено за…

Јоана Поповска: Жената што не мирува

Што ја натера актерката која себеси се смета за успешна личност да се кандидира за пратеник?…