Сутерен.мк

Последната порака на Навални до сопругата

Алексеј Навални, рускиот опозициски политичар кој отслужуваше затворска казна на северот на Русија, според официјалните информации…

Навални, СЗО и Грета номинирани за Нобеловата за мир!

Рускиот опозиционер Алексеј Навални, Светската здравствена организација и климатската активистка Грета Тунберг се овогодинешните номинирани за…