Сутерен.мк

Америка ќе го оживува додо

Амбициозна биотехнолошка компанија од Далас ќе се обиде да ја врати во живот птицата додо, изумрена…

Америка ќе го забрани ТикТок

Одборот за надворешни работи на Претставничкиот дом на САД планира следниот месец да гласа за нацрт…

Америка разви нов вид на коронавирус

Истражувачите од Американскиот универзитет во Бостон објавија дека за да се борат против новите пандемии, развиле…

Викинзите живееле во Америка пред Колумбо!

Викинзите имале населба во денешната Северна Америка пред точно илјада години, векови пред Кристофер Колумбо да…

Изгубил лоз од над милион долари?!

Ник Слатен на 11 март оваа година, дознал дека е добитник на еден милион и 178…

Продолжуваат исмејувањата со Трамп

Против поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, поведоа дисциплинска постапка и Здружението на американски телевизиски и…

Твитер трајно го блокираше Трамп

Ноќеска, компанијата Твитер соопшти дека трајно го суспендирала профилот на Доналд Трамп заради ризик од понатамошно…