Сутерен.мк

Туника од 130 илјади евра

После еден век, во кутија на таванот на еден дворец во францускиот град Грас, пронајдена е…

Влечките на Стив Џобс продадени за над двесте илјади долари

Старите сандали/влечки на соосновачот на „Епл“, Стив Џобс беа продадени на јавната аукција „Икони и идоли:…

Евреите ја осудија аукцијата на хитлеровиот часовник

Еврејските здруженија ја осудија аукцијата во САД на која часовник за кој се тврди дека му…

Нобел продаден за децата од Украина

Минатогодишниот Нобелов лауреат за мир, Дмитри Муратов, главен уредник на рускиот независен весник Новаја газета, го…

Колку чини ручек со Ворен Бафет?

Непознат хуманитарец платил 19 милиони долари за да руча со милијардерот Ворен Бафет. Победничката понуда на…

Времето е и буквално, пари

На неодамна завршената аукција на Сотби „Невадиски колектор“, која се одржа во Хонг Конг, беше соборен…

Пронајдена ретка книга од Шарлот Бронте

Славната писателка Шарлот Бронте и нејзините сестри како деца создале серија на минијатурникниги, што во меѓувреме…

Пеглата на Том Хенкс

Во 2016 година, актерот Том Хенкс објави фотографија со автомобилот Фиат 126р во Будимпешта, каде што…

Продаден најголемиот црн дијамант

Црн дијамант, за кој се верува дека е најголемиот избрусен дијамант на светот, се продаде на…