Сутерен.мк

Жените главни на последното Берлинале

Шпанскиот филм „Алкарас“ на режисерката Карла Симон ја освои престижната Златна мечка за најдобар филм на…

Почнува Берлинале

Во Берлин вечерва почнува 72-от Меѓународен филмски фестивал, а ќе трае до 16 февруари. За главните…